Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekDorty

 

Protože ráda peču, a tak nějak mě to teď chytlo (asi to bude tou mateřskou „dovolenou“ ), začala jsem se o pečení a zdobení dortíků víc zajímat. Na Internetu jsem našla spoustu zajímavých stránek, diskuzí a fotek, ze kterých se inspiruji. Samozřejmě ty moje výtvory jsou pouze pro rodinu a kamarády. Taky jsem si pořídila nějaké to nádobíčko a možná, že se na podzim zajedu podívat na kurz, jak se to dělá, když se to umí

Takže zatím pouze na pár "pokusů", se můžete podívat na tomto albu.

 

  

 

Tanec

 

Jak jistě víte, pro Petru je kromě péče o manžela (o tom hodlám časem založit velký samostatný odkaz) druhým největším koníčkem standardní tanec. Pod pojmem standardní tanec (kdo neví) si lze vybavit společenský tanec, ve kterém dochází k jisté "synchronizované kreativitě páru" - tedy tanečníka a tanečnice - na základě jasně daných pravidel, z čehož mívají především diváci pozitivní vizuální požitek. Toť definice mne - neodborníka. Z toho plyne, že standardním tancem nelze nezvat některé záchvaty padoucnice, které jsme mohli kdysi vídat v tanečních kurzech a kterých se snažíme kolikrát vyvarovat i dnes na firemních společenských akcích v mylném domění, že jsme určitě všechno z mládí nezapomněli.

Společenský tanec má dvě hlavní větve: standardní tanec a latinskoamerický tanec. Pokud Vás skutečně zajímá jaký je v tom rozdíl, bude lepší Vás odvrhnout třeba na tyto zajímavé stránky, kde je vše náležitě obrazně a slovně vysvětleno.

Petra začínala již brzy na základní škole s americkým cloggingem (něco podobného stepu) a po několika letech přešla na společenský tanec. Věnovala se jak latinskoamerickému tanci, kde si vytancovala třídu B, tak i standardnímu tanci, kde se dostala do nejvyšší třídy M - tedy mezinárodní.

Zkoušel jsem na internetu najít nějaké ukázky stepu, ale shodou okolností jsem našel hned jako první tuto, tak to berte skutečně jen pro pobavení. Věnování se společenskému tanci závodně jinak vyžaduje hodně času a odříkání, což oba dobře víme. Po letech soutěžení a nabraných zkušeností nakonec Petra zůstala u tanečních formací, kde se klade důraz především na synchronizaci všech osmi párů. Trénink je méně náročný na jednotlivce a i na čas. Díky tomu vzniká i více prostoru na další koníčky, třeba na toho manžela. ;o)

Ale abychom postoupili...  

 

Obrazek

Dneska konečně mám tu čest, ale i příjemnou povinnost se podělit pro mne o kulturní, pro Petru o sportovní zážitek, jakým je Mistrovství světa ve standardních formacích, které se letos konalo ve Stuttgartu. Pominu-li 500 km dlouhou štreku tam a pak i zpátky, bylo se pořád na co koukat. Není asi třeba připomínat, že Metronom Praha se pravidelně umisťuje na prvním či druhém místě v republikových soutěžích, má tedy nárok se účastnit i vyšších soutěží v zahraničí. No a na takovýchto akcičkách samozřejmě nesmí chybět trenér, psycholog, vizážista, masér, nosič...a tak jsem tedy jel.

Pravda, práce vizážisty mi nakonec odpadla, nejsem si vůbec jistej, jak by to dopadlo, ale určitě ne tak, jak se to povedlo Katce. Je vidět, že letité zkušenosti jsou.

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Mé první dojmy ze stadionu byly velkolepé. Celkem dobrá organizace a všude pořádek. Každý tým měl k dispozici jakéhosi delegáta, který zajišťoval potřebné. Líčení všech zabralo cca 5 hodin, což je obvyklé. Mezi námi, kdo neví, líčí se i chlapi. Obvykle se ale jen lepí řasy nebo zvýrazňuje obočí. Navíc je nutné kvůli sladěné barevnosti upravit všem i barvu vlasů. Nejčastěji na černo, k čemuž se používá speciální sprej. Po této úpravě už většinu lidí vůbec nepoznáváte, takže jsem musel upustit od svého poplácávání po zadečku, jak jsem u Petry zvyklý. ;o)

ObrazekKaždý tým má nárok na zkušební čvtrhodinku. Je potřeba si rozvrhnout prostor a nacvičit nástup podle místních podmínek. Během tréninku jsem se dostal bez potíží do bezprostřední blízkosti.

Postupně začínalo lidí přibývat. K mému překvapení, i když byla venku docela zima, tak po celou dobu závodů bylo na stadioně příjemně. Nejvíc lidí přišlo na semifinále a samozřejmě finále už sledovala kompletně zaplněná hala. Finále světového šampionátu v přímém přenosu přenášela televize ARD. Taky mě moc překvapila místní podpora, protože tak jak se fandilo domácím jsem už dlouho neviděl. Dokonce chování k soupeřům bylo velmi uznalé a sportovní. Celkem brzy bylo jasné, že favority jsou Němci a Rusové. Jejich kreace na parketě byly až nelidsky jednolité a geometricky přesné. Naše osmička nakonec nepostoupila ani do semifinále, ale uniklo to opravdu jen o fous. Naštěstí se nikdo z toho věšet nechtěl, což je dobře. Jak uznal i vedocí klubu pan Janoud, na to, že tým v této sestavě funguje 3 měsíce, zatancoval obstojně. Horší to bylo pro Petru, která tím prohrála sázku a nezbylo jí než se nechat ostříhat.

ObrazekObrazek

Na závěr ještě pár obrázků, co jsem nafotil z dálky se zoomem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S.  Ta ostříhaná Petra nahoře je pochopitelně vypůjčená paruka. ;o) 

 

PLYŠÁK v TELCE !!!

Ve středu 26.12. ve 12:45 hodin mrkněte na ČT2:

Obrazek

Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem 2007 - Záznam z finále M ČR formací ve standardních a latinskoamerických tancích a Mistrovství střední Evropy párů ve standardních a latinskoamerických tancích. Pořadem provází sympatická Maruška Retků.

Taneční klub Metronom Praha s paní Valtovou, vystoupí ve stejných kostýmech se stejnou choreografií jako na MS ve Stuttgartu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář